TAPICERKA

Jak dobrać rozmiar tapicerki do wymiarów drzwi?

Standardowy wymiar tapicerki dostępny w naszym sklepie to szerokość 101x długość 205 cm , co odpowiada wymiarom skrzydła , które będzie obijane szerokość 78-90 cm x długość 200cm .

Dodatkowo model KARO 5×5 cm w standardzie dostępny jest na wymiar szerokość 117x długość 213 cm , co odpowiada wymiarom skrzydła szerokość 91-100cm x długość  200cm.

Niestandardowe wymiary możemy zrobić na zamówienie- proszę przysłać zapytanie ze wskazaniem DOKŁADNYCH WYMIARÓW SKRZYDŁA DRZWIOWEGO na adres zamowienia@standom.com.pl

Czy montaż tapicerki jest skomplikowany ?

Montaż tapicerki drzwiowej jest bardzo prosty. Każdy zestaw zakupiony u nas w sklepie zawiera oprócz tapicerki , uszczelkę obwiedniową w kolorze tapicerki, gwoździki tapicerskie oraz instrukcję montażu . Tapicerkę dobieramy do wymiarów skrzydła drzwiowego i docinamy dokładnie na miejscu.

Czy można zamontować obicie na drzwi stalowe?

Jak najbardziej tapicerkę można zamontować na drzwi stalowe czy aluminiowe, jednak tutaj należy doposażyć się dodatkowo w  odpowiedni klej, który ma właściwości wiążące materiał skóropodobny do metalu. Dodatkowo zalecamy wzmocnienie mocowania poprzez wkręcenie odpowiedniej wielkości dłuższych wkrętów z szerokimi łebkami lub dodając podkładki  ( co 10 cm na całym obwodzie drzwi).

Czy  tapicerka drzwiowa całkowicie wygłuszy mieszkanie ?

Żaden producent nie wykonuje badań na dźwiękoszczelność tapicerki a stopień wygłuszenia zależy od bardzo wielu czynników.  We wszystkich modelach tapicerki używamy grubej eko-skóry  na flizelinie , dodatkowo używamy 1,5 cm gąbki T21 o gęstości 21kg/m3 ( standard na rynku to grubość 1 cm!) , dzięki czemu na pewno w znaczący sposób docieplimy drzwi oraz zmniejszymy hałasy dochodzące z klatki schodowej.

DRZWI HARMONIJKOWE

Jak zamontować drzwi harmonijkowe?

Firma Standom dostarcza w komplecie wszystkie elementy potrzebne do montażu drzwi, łącznie z prowadnicami górnymi, bocznymi. Panele służące do samodzielnej rozbudowy dostarczane są dodatkowo. Instrukcja montażu w formie filmu instruktażowego znajduje się na https://standom.com.pl/dane-techniczne/. Przy rozbudowie/ zwężeniu drzwi konieczne jest bezwzględne stosowanie się do instrukcji rozbudowy zawartej na tej samej stronie , gdyż niewłaściwy montaż będzie uniemożliwiał prawidłowe funkcjonowanie drzwi

Czy drzwi harmonijkowe można skrócić na konkretną wysokość?

Skrócenia drzwi dokonuje się przed zawieszeniem, w pozycji drzwi złożonych, skracamy wyłącznie od dołu,  za pomocą piłki z drobnymi ząbkami do metalu. Po skróceniu należy pamiętać aby wszystkie śrubki i zaślepki przykręcić z powrotem do właściwej części drzwi.

Czy można rozbudować drzwi harmonijkowe?

Każde nasze drzwi harmonijkowe ( z wyj, harmonijkowej osłony drzwiowej ST 2 )  można rozbudować do maksymalnego wymiaru podanego przy każdym modelu na stronie www. Firma Standom dostarcza w komplecie drzwi o standardowym wymiarze oraz panele w ilości odpowiadającej rozbudowie. Klient samodzielnie dokonuje rozszerzenia drzwi przy pomocy otrzymanych paneli zgodnie  z instrukcją zawartą na stronie https://standom.com.pl/dane-techniczne/. W każdym przypadku zmiany standardowej szerokości drzwi należy bezwzględnie stosować się do instrukcji rozbudowy, gdyż niewłaściwe  łączenie drzwi lub montaż będą  uniemożliwiały  prawidłowe funkcjonowanie drzwi

Jak drzwi harmonijkowe można zwęzić do mniejszego rozmiaru niż standardowy ?

Firma Standom dostarcza do klienta drzwi w wymiarach standardowych ( szerokości i wysokości ) podanych  odpowiednio do każdego wzoru na stronie www. Klient jednak może samodzielnie dokonać zwężenia drzwi ( z wyj.  harmonijkowej osłony drzwiowej ST 2 ) na dowolną szerokość mając na uwadze właściwy sposób zamykania (przy rozszerzaniu i zwężaniu musi być zachowana zasada opisana w instrukcji rozszerzania/zwężania  drzwi dotycząca naprzemiennego ułożenia zawiasów) oraz w przypadku modeli nadrukowych  naruszenie wzoru. W każdym przypadku zmiany standardowej szerokości drzwi należy bezwzględnie stosować się do instrukcji rozbudowy, gdyż niewłaściwy montaż będzie uniemożliwiał prawidłowe funkcjonowanie drzwi . Instrukcja zwarta na stronie https://standom.com.pl/dane-techniczne/