Urządzanie niewielkich przestrzeni nie należy do najłatwiejszych zadań – również na etapie remontu. Nawet pozornie nieistotne elementy mieszkania mogą mieć znaczenie dla jego przyszłej funkcjonalności, dlatego najlepiej zaplanować je zawczasu. Co ciekawe, dotyczy to również drzwi. Dowiedz się, dlaczego czasem tradycyjne skrzydła warto zastąpić drzwiami harmonijkowymi.

 

Czym są drzwi harmonijkowe?

Drzwi harmonijkowe nie otwierają i nie zamykają się tak, jak standardowe skrzydła. Jak sama nazwa wskazuje, drzwi harmonijkowe posiadają mechanizm składania podobny do harmonijki. Tego rodzaju rozwiązanie było popularne szczególnie w latach 80 i 90, a dziś powraca w nowej, odświeżonej wersji.

 

Zalety drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe ponownie wracają do łask, stając się funkcjonalnym i modnym elementem wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach. Kiedy warto zdecydować się na montaż drzwi harmonijkowych? Jakie są ich zalety?

 

  1. Niewielkie rozmiary

Drzwi harmonijkowe to rozwiązanie idealne, jeśli dysponujesz niewielkim metrażem. Jako, że posiadają mechanizm składany, nie zajmują miejsca podczas zamykania i otwierania. Drzwi harmonijki nie kolidują z meblami, pozwalają na wygodną komunikację pomiędzy pomieszczeniami – otwierają się tylko w przestrzeni futrynowej. W tym względzie przewyższają nawet drzwi przesuwne, które mimo wszystko wymagają dodatkowego miejsca na ścianie. Z tego względu, „harmonijki” cieszą się dużą popularnością w niewielkich mieszkaniach w blokach.

 

  1. Idealne do dzielenia przestrzeni

Z pomocą drzwi harmonijkowych odseparujesz wąski korytarz, kuchnię czy garderobę od pozostałych pomieszczeń. To również prosty sposób na podzielenie jednego, dużego pokoju na dwa mniejsze, nawet bez konieczności stawiania nowej ściany. Dwuskrzydłowe drzwi harmonijkowe mogą mieć nawet kilka metrów szerokości.

 

  1. Cena drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe są o wiele tańsze niż tradycyjne skrzydła drzwiowe. To zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują budżetowych opcji podczas remontu mieszkania.

 

  1. Łatwy montaż drzwi harmonijkowych

Prostota montażu to kolejna z zalet, jakimi wyróżniają się drzwi harmonijkowe. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie problemem jest założenie klasycznej futryny. Ponadto, z montażem „harmonijek” poradzi sobie nawet amator.

 

  1. Szeroki wybór modeli drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe współcześnie różnią się od tych, które pamiętamy z kilku dekad wstecz. Bez problemu znajdziesz model idealnie dopasowany do twojego wnętrza, który stworzy wraz z nim modną, nowoczesną przestrzeń. Na rynku dostępne są drzwi harmonijkowe w różnych kolorach i wykończeniach, imitujące wyglądem rozmaite rodzaje drewna czy innych materiałów.

 

Drzwi harmonijkowe to doskonałe rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni, a także dla osób, którym zależy na tanich, prostych i funkcjonalnych rozwiązaniach. Warto pamiętać, że dzisiejsze „harmonijki” to produkty jakości lepszej, niż jeszcze 30 lat temu. Wybierz własne drzwi harmonijkowe i ciesz się modnym, wygodnym wnętrzem.