Drzwi harmonijkowe były rozwiązaniem bardzo popularnym w latach 80 i 90 ubiegłego stulecia. Można powiedzieć, że dziś przeżywają swój renesans – coraz więcej osób decyduje się na zamontowanie harmonijek nie tylko w małych mieszkaniach, ale i większych przestrzeniach. Podpowiadamy, jakie rodzaje drzwi harmonijkowych znajdziesz na rynku. Wybierz najlepszy model i  dopasuj go do każdego pomieszczenia!

Jeśli twoje mieszkanie jest małe, a każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, tradycyjne skrzydła drzwiowe warto zastąpić tzw. harmonijkami. Ten znany patent pozwala zaoszczędzić sporo miejsca – drzwi harmonijkowe otwierają się tylko w przestrzeni futrynowej, dzięki czemu nie kolidują z meblami i pozwalają na sprawną komunikację pomiędzy pomieszczeniami.

Możesz je umieścić we wszystkich pokojach lub tylko w niektórych miejscach, takich jak kuchnia czy garderoba. Dobrze sprawdzą się także w celu dzielenia przestrzeni.

Dziś drzwi harmonijkowe to częsty element nie tylko małych wnętrz. Można spotkać je w przestronnych domach osób, którym zależy na prostych i funkcjonalnych rozwiązaniach.

Drzwi harmonijkowe – rodzaje

Z czasów dzieciństwa zapewne pamiętasz tylko jeden rodzaj drzwi harmonijkowych – te wykonane z PCV. Warto wiedzieć, że dziś wybór jest szerszy, a harmonijki wyróżniają się o wiele lepszą jakością wykonania, niż kiedyś. Jakie rodzaje drzwi harmonijkowych znajdziesz na rynku?

  1. Drzwi harmonijkowe z tworzyw sztucznych

Drzwi wykonane z PCV lub polistyrenu to najtańsza opcja tzw. harmonijek. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej, również imitując niektóre gatunki drewna.

Drzwi harmonijkowe z tworzywa są tanie, trwałe i co ważne – bardzo lekkie. Ich niewielka waga przekłada się na bezproblemowy montaż.

  1. Drzwi harmonijkowe drewnopodobne

Najczęściej wykonuje się je z płyt wiórowych, które potem pokrywa się laminatem przypominającym drewno. Ich jakość jest lepsza, niż w przypadku drzwi z tworzyw sztucznych, a na dodatek cechują się lepszym, bardziej autentycznym wyglądem.

  1. Drewniane drzwi harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe z drewna to najdroższa z opcji. Wykonuje się je z gatunków drewna takich, jak jesion, sosna, dąb. Są zdecydowanie najładniejsze i najbardziej wytrzymałe, za czym jednak idzie odpowiednio wysoka cena.

Drewniane drzwi harmonijkowe nadadzą każdemu mieszkaniu stylowego charakteru. Możesz zdecydować się na harmonijki z surowego drewna jak i te pokryte laminatem, który dodatkowo zwiększy ich wytrzymałość.

Dodatki do drzwi harmonijkowych – przeszklenia

Każdy z rodzajów drzwi harmonijkowych może zostać wyposażony w efektowne przeszklenia. Pełnią one nie tylko rolę dekoracyjną – sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest dodatkowy dopływ naturalnego światła.

Szeroki wybór rodzajów drzwi harmonijkowych sprawi, że każdy, komu zależy na funkcjonalnych rozwiązaniach w mieszkaniu znajdzie coś dla siebie. Drzwi harmonijkowe z PCV, drewniane i drewnopodobne znajdą swoich miłośników zarówno w ciasnych, jak bardziej przestronnych wnętrzach.