Są świetną opcją dla tych, którym zależy na ergonomicznym i oryginalnym wykończeniu mieszkania. Drzwi harmonijkowe zyskują coraz większą liczbę zwolenników ze względu na łatwość zagospodarowania przestrzeni. Wygodne użytkowanie i szeroki wybór dostępnych wzorów również ma tu znaczenie. Z jakich jeszcze powodów warto zainwestować w drzwi przesuwane?

Drzwi harmonijkowe dostosowane do potrzeb

W wykańczaniu mieszkań (szczególnie tych o mniejszym metrażu) liczą się wszystkie szczegóły i każdy centymetr. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są drzwi harmonijkowe. Dzięki budowie modułowej można je zwęzić, rozszerzyć lub skrócić w zależności od potrzeb. W efekcie jesteś w stanie łatwo wyeliminować m.in. problemy z niestandardowymi rozmiarami otworów. Zaletą drzwi przesuwanych jest także to, że stwarzają możliwość zaaranżowania mieszkania aż na 2 sposoby. Jeśli konieczna będzie większa przestrzeń, wystarczy je zsunąć. A jeżeli zapragniesz prywatności, jednym ruchem stworzysz dla siebie odosobniony kąt.

Funkcjonalność przede wszystkim

Drzwi przesuwane to model do zadań specjalnych:

  • nie zajmują cennej powierzchni;
  • genialnie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których nie ma możliwości montażu dwóch tradycyjnych skrzydeł tak, by ze sobą nie kolidowały np. w wąskim korytarzu;
  • z łatwością możesz dopasować je do otworu lub istniejącej już ościeżnicy;
  • nadają się do wstawienia jako drzwi do szafy wnękowej, garderoby, spiżarni, pomieszczeń gospodarczych, a nawet altanek;
  • są bardzo lekkie;
  • ich montaż jest bezproblemowy i szybki.

Wysoka jakość w parze z atrakcyjną ceną

Drzwi harmonijkowe to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. Jak to możliwe? Po pierwsze: wszystkie elementy niezbędne do montażu (np. klamka) są już w cenie zestawu. A więc nie musisz ponosić dodatkowych kosztów z tego tytułu. Po drugie: drzwi przesuwane z powodzeniem zamontujesz samodzielnie. Odpada więc wydatek związany z zatrudnieniem osoby z zewnątrz. Po trzecie: model ten jest wygodny w transporcie. Bez problemu zmieści się nawet w małym samochodzie osobowym, z łatwością przewieziesz go także komunikacją publiczną.

Sprawdź całą ofertę drzwi harmonijkowych w naszym sklepie.