Jeśli tak wyglądają Twoje drzwi, to trafiłeś idealnie!

Mieszkańcy bloków, kamienic często mają problem z odgłosami dochodzącymi z klatki schodowej. Domy wolnostojące natomiast często narażone są na wychłodzenie spowodowane bezpośrednim wyjściem na zewnątrz. Jeżeli drzwi wejściowe nie mają zamontowanych dobrych uszczelek bądź jest to zrobione niepoprawnie, wtedy hałas lub zimno mogą być naprawdę irytujące. Tapicerka to jeden z bardziej uniwersalnych materiałów na wyciszenie pomieszczenia. Dodatkową ich zaletą jest również izolacja termiczna. Bardzo łatwo zamontować ją samemu.
Twoje stare drzwi mogą wyglądać tak:

 

 

Zalety tapicerki drzwiowej

Podstawową jej zaletą jest izolacja akustyczna i termiczna. Dzięki niej w korytarzu jest zdecydowanie ciszej i cieplej (szczególnie zimą). Dobrze wiedzieć, że im większa będzie grubość pianki, tym lepsze zabezpieczenie. Jednak trzeba pamiętać, by nie wybrać zbyt grubej gąbki, ponieważ może ona utrudniać działanie okuć – 1,5 cm to optymalna grubość. Tapicerka to jedna z najbardziej uniwersalnych metod obicia drzwi. Sprawdzi się na każdych m.in.: drewnianych, stalowych czy antywłamaniowych. Warto również zaznaczyć, że jej założenie może korzystnie wpłynąć na wystrój wnętrza. Dzięki różnym tłoczeniom, kolorom i dużemu wyborowi, wśród materiałów można idealnie dopasować pokrycie do panującego w domu stylu. Najczęściej wybieranym materiałem jest ekoskóra. Jest to materiał bardzo praktyczny, doskonały w użytkowaniu, niebrudzący i odporny na warunki atmosferyczne. Nie szkodzi mu ani mróz , ani domowe ciepełko. Kolejnym plusem jest utrzymanie czystości, ponieważ wszelkie zabrudzenia łatwo zmyć. Warunek jest jednak taki, że wybierzemy ekoskórę polskiej produkcji. To bardzo ważne! Taka ekoskóra nie jest zabezpieczana szkodliwymi, substancjami , które pod wpływem domowego ciepełka mogą wydzielać niebezpieczne szczególnie dla dzieci lotne związki. Materiały pochodzące szczególnie z Azji mają taki charakterystyczny zapach.
Tapicerka drzwiowa ma też inna zaletę, która pozwala na oszczędność w domowym budżecie. Obicie drzwi jest niezwykle proste. Nie wymaga wprawnego fachowca – wystarczą proste narzędzia i trochę chęci.