Montaż tapicerki drzwiowej to stosunkowo łatwe zadanie. Nie potrzebujemy do tego ekipy montażowej. Wystarczy para wprawnych rąk.

Poniżej podpowiadamy jak obić drzwi naszą tapicerką we własnym zakresie.

 

Krok 1
Zacząć musimy oczywiście od wyboru odpowiedniej tapicerki drzwiowej, którą z łatwością dopasujemy do naszych potrzeb – głównie ze względu na duży wybór wzorów i kolorów. Dzięki temu możemy przy ich użyciu odświeżyć wygląd starych i zniszczonych skrzydeł w rozmaitych pomieszczeniach i budynkach – prywatnych, biurowych czy obiektach użyteczności publicznej.
Krok 2
Zanim przystąpimy do montażu obicia drzwiowego , powinniśmy przygotować wszystkie niezbędne nam narzędzia i akcesoria. Oprócz wybranej przez nas tapicerki drzwiowej i dołączonej do niej instrukcji montażu, powinniśmy posiadać gwoździe montażowe lub pinezki tapicerskie oraz kolorową taśmę maskującą. Wszystkie te elementy znajdziemy w komplecie dołączonej do obicia drzwiowego.
Krok 3
Skrzydło drzwiowe należy wyjąć z zawiasów, ułożyć na równej powierzchni – najlepiej na oparciach dwóch krzeseł . W pierwszej kolejności usuwamy z nich zamki i okucia. Gdy tego dokonamy, powinniśmy usunąć kilkumilimetrową warstwę drewna tuż przy zawiasach.
Krok 4
Po przygotowane w ten sposób drzwi przystępujemy do przygotowania tapicerki. Wycinamy gąbkę w miejscach, w których zostaną umieszczone okucia zamków.
Krok 5
Kolejnym krokiem w prawidłowym montażu tapicerki drzwiowej jest właściwe przymocowanie tapicerki do skrzydła. Układamy ją równomiernie na powierzchni drzwi i przytwierdzamy delikatnie przy użyciu kilku gwoździ montażowych naciągając z każdej strony równomiernie. Przybijamy kolejno: dół, górę, a na końcu boki – należy pamiętać o tym, aby dokładnie naciągać tapicerkę na drzwi, robiąc to prostopadle do ich krawędzi.
Krok 6
Następnie wycinamy w tapicerce otwory na zamki i okucia, po czym montujemy je z powrotem w skrzydle.
Krok 7
Ostatnim krokiem montażu będzie nałożenie na zamontowaną tapicerkę drzwiową kolorowej taśmy maskującej. Umieszczamy ją na całym obwodzie drzwi, przybijając przy użyciu dołączonych do zestawu montażowego pinezek tapicerskich.